Aktualności

DYŻURY PSYCHOLOGÓW DLA OSÓB NARODOWOŚCI UKRAIŃSKIEJ

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół, przedszkoli, placówek!

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku uruchamia dyżury dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego związanego z wojną na Ukrainie.

Z powodu tej wojny  już ponad sto tysięcy kobiet z dziećmi opuściło swój bezpieczny dom. Z dnia na dzień znaleźli się oni w obcym kraju, w lęku i niepewności o swój dalszy los i o swoich bliskich, z którymi są rozdzieleni. W związku z tym poradnia pragnie wspierać ukraińskie dzieci i ich rodziny w tej kryzysowej sytuacji.

Ponadto na terenie szkół, przedszkoli, placówek naszego powiatu  są dzieci, uczniowie i rodziny, którzy przebywają w Polsce od dłuższego czasu, jednak ich rodziny, domy, korzenie są na Ukrainie.  W obecnej sytuacji prosimy o zaoferowanie tym dzieciom i rodzinom wsparcia psychologicznego.

Sytuacja zagrożenia i destabilizacji może wywoływać lęk również u polskich uczniów. 

W związku z tym od najbliższego tygodnia w Poradni zostają uruchomione dyżury pracowników dla wszystkich osób, które pragną skorzystać ze wsparcia psychologicznego: dzieci polskich, ukraińskich, ich rodzin, nauczycieli.

Dyżury odbywają się:

  • wtorek, godz. 12.00 -14.00
  • środa, godz. 8.00-11.00

W miarę możliwości prosimy o wcześniejszy kontakt i umawianie się pod nr tel. 63 278 50 73.

Pracownicy poradni będą świadczyć pomoc nie tylko na terenie poradni, ale w przypadku rodzin ukraińskich będą również docierać do dzieci i rodzin w miejscu ich pobytu.

Prosimy o udostępnienie tej informacji rodzicom, nauczycielom oraz rozpowszechnianie jej w środowisku szkoły, przedszkola, placówki.

 

Z poważaniem

Dyrektor

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Turku

Barbara Piąstka-Dopieralska

Galeria