Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY W PORADNI

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY W PORADNI

 PSYCHOLOGICZNO- PEDAGOGICZNEJ W TURKU

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej od 2004 roku, w Polsce od 2007 roku.  Dzień jaki wyznaczono na to święto to 6 marca.

  Wydarzenie ma na celu zachęcenie rodziców by nie zwlekali z poradą lub konsultacją u specjalisty dziecka, które ma kłopoty z mówieniem.

W Polsce z tej okazji organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej.

Akcja jest adresowana do rodziców niemowląt, rodziców  dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, których rozwój, komunikacja lub wymowa budzą niepokój i chcą skonsultować swoje obserwacje lub rozbudzić pojawiające się wątpliwości. Celem akcji jest ułatwienie osobom z zaburzeniami mowy dostępu do profesjonalnej diagnozy logopedycznej, rozpowszechnianiu wiedzy logopedycznej oraz pomoc osobom zainteresowanym w rozwiązywaniu problemów z komunikacją.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Turku jak co roku organizuje Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych w ramach EDL.

W tym roku nasza poradnia zorganizowała święto 5 marca. Ze względu na pandemię placówka w reżimie sanitarnym przyjmowała pacjentów i ich rodziców zgodnie z procedurami. Przyjmowane były dzieci na wyznaczoną godzinę, po wcześniej umówionej  rozmowie telefonicznej.

Logopedzi z poradni w godzinach od 9.00 do 18.00 prowadzili diagnozy logopedyczne, konsultacje, porady oraz instruktaże. Prowadzone były również przesiewowe badania słuchu programem „Słyszę” oraz „Słyszę dla przedszkolaków”.

Logopedzi udzielili pomocy 35 pacjentom, którzy zgłosili się w ramach tego projektu.

Europejski Dzień Logopedy był też miłą okazją do złożenia logopedom poradni wizyty Pana Starosty Dariusza Kałużnego oraz Pana Sławomira Kosobudzkiego- naczelnika Wydziału Edukacji. Na ręce pani Dyrektor Barbary  Piąstki- Dopieralskiej złożyli dyplom w imieniu Samorządu Powiatu Tureckiego z podziękowaniami dla logopedów za profesjonalizm i troskę nad dziećmi i młodzieżą Powiatu Tureckiego życząc zdrowia, spokojnej pracy dającej zadowolenie i zawodowe spełnienie.

 

Oprac. Ewa Kujawa

Galeria